Amazfit Kombo: 💍 Helio & ⌚ T-Rex Ultra

Výsledky testování kombinace Amazfit T-Rex Ultra a Amazfit Helio. Jaké má kombo výhody? A kde by to chtělo přidat?

Amazfit Kombo: 💍 Helio & ⌚ T-Rex Ultra

Slibuji, co jsem slíbil. Jak jsem nastínil v předchozích článcích zaměřených výhradně na využití prstenu Amaztfit Helio (viz níže), nyní testuji benefity využití dvou zařízení Amazfit v rámci ekosystému aplikace ZEPP.

Amazfit HELIO Ring – první dojmy! A co na to EDA?
Chytrý prsten Amazfit Helio a první dojmy po několika dnech používání. Co je na něm unikátní? A máte k němu Amazfit hodinky?
Amazfit HELIO – naplnil atlet 🎽 předpoklady? Recenze
Recenze chytrého prstenu od Amazfit na základě dvouměsíčního testování. Měří skvěle! Tedy, jak co…

Jde tedy o kombinaci těchto zařízení:

Jak to funguje?

Je to vlastně velmi prosté. V aplikaci ZEPP máte v záhlaví visibilitu obou spárovaných zařízení. No a pokud je nosíte obě – aplikace si sama agreguje oba zdroje.

🔋Šetří užití kombinace obou zařízení jejich baterie?

Ne. Tohoto benefitu užití obou zařízení aktuálně nelze profitovat. Ověřil jsem si to i s podporou. Je to škoda. Reálně by to totiž mohlo fungovat jako v ekosystému Samsung, kde dle dostupných informací lze spořit baterii prstenu. A to právě v případě, že nosíte simultánně i Samsung hodinky.

❓V čem tedy tkví benefity užití obou?

Chytré hodinky a chytrý prsten mají svá specifika ve využití. Pokud máte obě zařízení, dovede časově (a sebeměřičsky) lépe pokrýt situace, kdy nošení jednoho či druhého není vhodné / komfortní.

Vybral jsem následující.

🏋🏽Situace: Posilovna

Chytrý prsten obecně není vhodným společníkem do posilovny. Jeho nošení zejména s činkami není příjemné, může dojít ke vzniku otlačenin a také značnému poškrábání prstenu. Zároveň z využití prstenu v posilovně mnoho nezískáte. Silový trénink není podporovanou aktivitou v Zepp aplikaci, takže teoreticky získáte pouze záznam tepu, nějaký odhad kalorií, případně kroky.

V posilovně lépe poslouží hodinky

Naproti tomu hodinky při silovém tréninku nepřekáží a navíc můžete benefitovat ze záznamu cvičení, případně využít digitálního záznamníčku pro cviky a váhy:

Silový trénink v ZEPP

😴 Situace: Spánek

Naproti tomu existují situace, kdy je prsten výhodnější a komfortnější. Spousta lidí nerada nosí hodinky na noc. Řadím se k nim. Mnohem víc mi vyhovuje miniaturní chytrý prsten. Často jsem tak během testování hodinky na večer odložil a měl pouze prsten...

Fitnesátor ležící spánek předstírající

Na druhé straně, stalo se mi, že jsem večer zjistil, že mám prsten téměř vybitý. A než abych čekal na jeho nabití, vzal jsem si raději hodinky (abych nepřišel o noční data).

⛑️ Situace: Manuální práce

Tato situace je velmi podobná té z posilovny. Takový krumpáč v ruce a chytrý prsten, to nejde moc dohromady. Pokud se chcete sebeměřit u manuální práce, hodinky poslouží lépe.

🎳 Situace: Sport

Pokud užíváte nositelnou elektroniku více v režimu "Sporťák", než "Health-tracker", jsou hodinky skvělý pomocník. Mají větší a přesnější optický senzor pro měření tepu, mají mnohdy navigaci, mapu, a celou řadu úzce specializovaných metrik a vlastností pro sporty (běh, turistika, cyklistika apod).

U sportu lépe pomohou doprovodné informace z hodinek

🕺 Situace: Společenská událost

Zde nebudu vybírat favorita, záleží asi na vkusu, případně na pásku k hodinkám, ale jsou situace, kdy se ryze sportovní hodinky úplně nehodí například k šatům, obleku. Decentní chytrý prsten tak může být lepší volbou.

Tahle fotka je brutální fejk!

📈 Situace: Chci nejpřesnější data

Pokud budete obě zařízení nosit zároveň, budete mít jistotu nejpřesnějších dat. To uvádí aplikace i pro užití hodinek a prstenu při spánku.

A do jisté míry jde s využitím i o jistý back-up, zálohu. Ono se totiž může stát ledasco, prsten se vybije, z nějakého technického důvodu dojde k šumu a tedy nepřesnosti (to se může stát např. špatným otočením/otáčením prstenu) atd.

Zároveň, s využitím kombinace prstenu a hodinek aktuálně dostanete při spánku i údaj o Frekvenci dýchání.

Bez hodinek (vlevo) vs. S hodinkami (vpravo)

🤔 Závěrem

Je škoda, že Amazfit nemá aktuálně ve svém repertoáru nějakou nadstavbovou funkcionalitu v podobě například úspory baterie. Benefitovat tak můžeme primárně z obecného využití obou zařízení, případně z jejich střídání např. v situacích, které jsem nastínil.

Pro využití obou zařízení mohou hovořit také ekonomické důvody, tj. pořízení ve výhodnějším balíčku:

Já jsem v tomto článku hovořil výhradně o kombinaci hodinky & prsten, ale nesmíme zapomenout, že amazfit má větší rozptyl. Aplikace Zepp poskytuje zázemí i hodinkám a případně chytré váze.

Až v závěru psaní tohoto článku jsem si tedy uvědomil, že mám doma váhu Xiaomi Mi Smart Scale 2. Ta se s aplikací ZEPP kamarádí a kamarádí se s ním možná lépe, než dosud mou používaná Zepp Life.

A to je právě asi jednou z nej-výhod celého řešení Amazfit. Že jde o ekosystém, na který se nabaluje x druhů zařízení a máte vše na jednom místě.

📼 Video-verze